SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Pokal 13693707
nr 1369 3707
Pokal
silver. Invändigt förgylld. Höjd: 21cm, bruttovikt: 332g
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:11:54
500 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver